5/03/2012

Kegyetlen perc Nashville-ben

Az NHL rájátszásában tegnap két mérkőzést játszottak. Az egyiken 3x hosszabbításban nyert a Rangers, a másikon "simán" nyert és összesítésben szépített a Predators.

Washington Capitals (7.) - New York Rangers (1.) 1-2 3 OT (0-0, 1-1, 0-0, 0-0, 0-0, 0-1)
A négy győzelemig tartó párharc állása: 1-2

A 2. harmadban előbb Callahan érvényesített egy emberelőnyös helyzetet, amit 5 perccel később Carlson kiegyenlített. Abban, hogy a rendes játékidőben nem változott az eredmény nagy érdemeket szereztek a kapusok. Különösen Lundqvist (45 védés, 94.4 %-os arány), aki a vége előtt 30 mp-en egy hatalmas Green-bombát hatástalanított.
Jöhetett a ráadás, ami nem volt annyira jó előjel a Rangres számára, hisz a legutóbbi 7 OT-ját mind elbukta. A hosszabbítás gyakorlatilag egy újabb extra meccset jelentett, amit végül Marian Gaborik gólja zárt le.
Ezzel a Rangers visszaszerezte a korábban elszórakozott pályaelőnyt.

A meccs összefoglalója az ESPN tálalásában:

Nashville Predators (4.) - Phoenix Coyotes (3.) 2-0 (2-0, 0-0, 0-0)

Az első harmadban előbb Legwand, majd 66 mp. később Fisher talált be a hálóba. Senki sem gondolta, hogy végül ez lesz a végeredmény is. Ebben hatalmas szerep hárult Pekka Rinne-re, aki 32 Coyotes löketet hatástalanított, és mindennél többet mond el a PO-shootout!